Go(o)dbook – upútavka

 

Peter Milenky a band

 

„Piesne, ktoré spievame, sú piesne o nádeji, ktorú človek hľadá práve vtedy, keď ju stratí,“ vyjadril sa otec Peter na jednom zo svojich koncertov.

V júni sa fanúšikovia tejto kapely mohli stretnúť v prešovskom kine Scala. Privítali nové, v poradí piate CD s názvom Počúvaj (2008 – 2018). Pre mnohých je tento spievajúci kňaz a jeho band-a povzbudením, lebo neustále pripomínajú, že „ešte sa to dá“.

 

Prvá kapela vznikala za seminárnymi dverami, kde so spolubratom založil skupinu Anastasis. Potom v jednotlivých farnostiach, kde pôsobil, založil farskú skupinu. Neskôr hľadal ľudí, s ktorými by sa hudbe mohol venovať vážnejšie, preto v roku 2007 vznikla PM&B.

Spolupracoval aj s hudobníkmi zvučných mien – Martinom Husovským  či Milošom Humeníkom. Dnes skupinu tvoria hudobníci, z ktorých traja sú kňazi: Peter Milenky – spev, akustická gitara; Pavol Jenčo – elektrická gitara, Maroš Pališin – bicie, Marek Laban – basová gitara; Dominik Petrík – klávesy, Jozef Bubnár – klávesy a vokály a Marcel Kokinčák – akustická gitara a vokály.

 

Piesne skupiny Peter Milenky a band nájdete aj na štyroch ďalších CD nosičoch: Ešte sa to dá  (2008), Vplyv (2010), Dnes už viem (2015), Spomeň si na mňa (2016). (Dada Kolesárová)

Prevzaté automaticky z časopisu Slovo, www.casopisslovo.sk