Poslanie

V dekréte Apostolicam Actuositatem o laickom apoštoláte autor kladie dôraz na vytváranie podmienok či priestoru, v ktorom sa môže nadväzovať priateľský dialóg medzi mladými a dospelými. Tento dialóg nemá byť formou presadzovania autority ale vzájomným poznávaním a obohacovaním sa. Odpoveď Cirkvi na túto požiadavku je jasná. V mnohých diecézach sa teda vytvárajú centrá za účelom stretávať sa, spoznávať nové veci, nových ľudí a kvalitne využívať svoj voľný čas.

Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum, ktorého zriaďovateľom je Arcibiskupský úrad v Prešove, je teda jednou z odpovedí na spomínaný dekrét. Jeho obsahom je osloviť mládež – študentov ale aj tých, čo neštudujú. Centrum ponúka aktivity spravidla v popoludňajších hodinách od pondelka do piatku. Pripravený je bohatý program, v ktorom nebudú chýbať workshopy a spoločenské hry, odborná poradňa v sociálnej oblasti, či projekcia filmov spojená s besedou. Veľmi obohacujúcimi budú aj utorkové „stretnutia pri čaji“, kde pozvaní hostia budú reagovať na témy týkajúce sa nielen duchovného života.

Súčasťou GMPC je aj Kaviareň Smajlík, kde v príjemnom prostredí možno využiť prístup k internetu, prečítať si zaujímavú knihu alebo len tak si skrátiť čas osviežujúcim teplým či studeným nápojom. Kaviareň je k dispozícii denne okrem víkendu od 10.00 hod.

Tešíme sa na stretnutia s Vami!

o. Martin Tkáč, poverený pastoráciou SŠ a VŠ mládeže