Administrácia stránok

WordPress je open source publikačný systém CMS (Content Management System) pre blogy a webstránky. Je vyvíjaný pod licenciou GNU GPL. Má širokú užívateľskú a vývojársku komunitu, počet stiahnutí verzie 3.0 samotnej dosahuje takmer 10 miliónov.


Ako postupovať pri editácií Vašich stránok?

1. Musíte mať vytvorený prístup hl. adminom alebo inými, ktorým bola zverená stránka.

2. Prihláste sa do administrácie (hl. admin: admin.gmpc, heslo sa dá obnoviť cez gmpc@grkatpo.sk)

3. Pozrite si na internete návody na wordpress.

4. Stránka je plne automatizovaná od úvodnej až po kontakt. V nasledujúcom bode si predstavíme jednotlivé kapitoly a návod ako na ne.

a, ÚVOD –  Upraviť v hornom panely ako „upraviť stránku“ alebo v administrácií.

b, AKTUALITY – Pridať článok (ADMIN > ČLÁNKY > PRIDAŤ NOVÝ ) s kategóriou aktuality, ktorú si zvolíme na boku v kategóriach. Možnosť priloženia obrázku v administrácií.

c, POSLANIE – Upraviť v hornom panely ako „upraviť stránku“ alebo v administrácií.

d, PROGRAM – Upraviť v hornom panely ako „upraviť stránku“ alebo v administrácií.

e, FOTOGALÉRIA – Tu je potrebné si to lepšie naštudovať, podobne ako články sa to pridáva, ale cez plugin LAZYEST GALLERY alebo cez FTP to ide ešte ľahšie, následne obnovíme zdroje v administrácií a obsah máme na webe.

f, KATECHÉZY – Pridať článok (ADMIN > ČLÁNKY > PRIDAŤ NOVÝ ) s kategóriou katechézy, ktorú si zvolíme na boku v kategóriach. Možnosť priloženia obrázku v administrácií. Autora uvádzať na začiatku v úvodzovkách.

g, VIDEO – Pridať článok (ADMIN > ČLÁNKY > PRIDAŤ NOVÝ ) s kategóriou video, ktorú si zvolíme na boku v kategóriach. Možnosť priloženia obrázku v administrácií. Stačí skopírovať do textu link a publikovať, ilustračný obrázok si systém sám spraví.

h, AUDIO – Tu je potrebné si to lepšie naštudovať, podobne ako články sa to pridáva, ale cez plugin WP AUDIO GALLERY alebo cez FTP to ide ešte ľahšie, následne obnovíme zdroje v administrácií a obsah máme na webe.

i, KONTAKT – Upraviť v hornom panely ako „upraviť stránku“ alebo v administrácií.

5. STRÁNKU JE POTREBNÉ NIEKEDY ZÁLOHOVAŤ, nemusíte to robiť ale istota je istota, cez FTP celý web alebo aj cez ADMINISTRÁCIU > NÁSTROJE > EXPORT > WORDPRESS

6. Pre lepšiu orientáciu je aktivovaný plugin ADMINIZE, ak by ste potrebovali ďalšie funkcie stránky, ktoré som skryl, stačí kliknúť naň a pridať nejakú.


Ostatné v administrácií potrebné pre túto stránku sa dá ľahko aj vygoogliť, kedže ide o open source systém wordpress.